close
متخصص ارتودنسی
رسانه برتر حجاب و عفاف
بازدید : 11| تاریخ : دوشنبه 18 آبان 1394| نویسنده : مهدی شجاعی |


یکی از جنجالی ترین مسائل حجاب ، حجاب دانشگاهیان است اما راه حل چیست؟

عابدی، عضو هیات علمی دانشگاه یزد گفت: مسائل فرهنگی از امور مهم و تاثیرگذار در جامعه است که از این طریق می‌توان در بخش‌های مختلف از جمله اقتصادی نیز تاثیرگذاری را مشاهده کرد.

وی افزود: هرچند دانشگاه نمودی از محیط اجتماعی و محیط بیرون از دانشگاه است؛ اما باید به مسائل و شئونات نیز در آن توجه کنیم و با فرهنگ سازی مناسب برای بهبود آن تلاش کنیم.

عابدی خاطرنشان کرد: عده‌ای بر این باورند که باید فرهنگ سازی کنیم و تنها راه حل آن نیز کار فکری و باور‌ها و اعتقادات است و عده‌ای دیگر نیز کمتر به آن بها داده‌اند و فکر می‌کنند که با روش‌های فیزیکی و تندی موثر است؛ اما به نظر من هر دو، هر چند لازم است اما غلط است و نباید نادیده گرفته شود بلکه حد وسط آن لازم است.

وی ادامه داد: ما هماهنگی و توافق با نحوه برخورد نداریم؛ اما آنچه که می‌تواند اجماع نسبی را ایجاد کند با توافق و تبادل نظر دایره کار‌ها را مشخص کرده و به اجماع نسبی برسیم و با تعادل با آن‌ها برخورد کنیم.

عضو هیات علمی دانشگاه یزد افزود: حدوسط در تعادل‌ها باید رعایت شود و با توجه به آمال و آرزو‌ها و نیازهای دانشجویان ما باید به آن‌ها کمک کرده و در عین حال به نوآوری‌ها و خلاقیت‌های افراد نیز توجه کنیم تا بتوانیم اثرگذاری خوبی داشته باشیم.

عابدی گفت: فرهنگ چیزی پیچیده است که اگر نسنجیده با آن برخورد شود، اثرات مخربی خواهد داشت و باید در این راستا به ویژگی‌های آن از جمله اختیار نیز توجه کنیم و با ظرافت‌های لازم آن را مورد استفاده قرار دهیم.


اگه دمو یا لینک دانلود خراب بود یا هر مشکلی تو این پست بود از پایین به ما اطلاع دهید
فقط کافیست کد امنیتی زیر رو وارد کنید و بعد روی گزینه گزارش خرابی لینک کلیک کنید تا خرابی برای ما ارسال شود