close
متخصص ارتودنسی
رسانه برتر حجاب و عفاف
بازدید : 2| تاریخ : سه شنبه 21 مهر 1394| نویسنده : مهدی شجاعی | موضوع : علما ,


تا زنان جامعه به خوبی ساخته نشوند و شخصیتشان شکل نگیرد جامعه سالم را نخواهیم داشت.


آیت‌الله جوادی آملی با تاکید بر اینکه جایگاه زنان در اسلام بسیار رفیع است خاطرنشان کرد: نباید منتظر باشیم که ببینیم دنیا در مورد زنان چه می‌پسندد به عبارتی اینکه زنی برود و در میدان ورزشی خود را نشان دهد افتخاری برای ما نیست.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به مظاهر تحجر در کنار دستیابی به علم و فناوری در کشورهای مختلف عنوان کرد: می‌بینیم در کشوری که دانش هسته‌ای دارد موش و سایر موجودات را هم می‌پرستند، این وضعیت آنهاست و بنابراین سپردن اختیار به دست جریان بین‌المللی سودی ندارد.

وی با بیان اینکه نیمی از جامعه ایرانی را زنان تشکیل می‌دهند گفت: تا زنان جامعه به خوبی ساخته نشوند و شخصیتشان شکل نگیرد جامعه سالم را نخواهیم داشت.

آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به نقش مدیریتی زنان در خانواده خاطرنشان کرد: در اسلام، تامین مسکن بر عهده مرد ولی تامین آرامش بر عهده زن است.

مفسر قرآن کریم با بیان اینکه عظمت زن در دانشمندی اوست ادامه داد: زنان مجرای فیض الهی بوده و این فیض را به فرزندان در رحم هم منتقل می‌کنند ولی این مقام و جایگاه رفیعی که زنان از آن برخوردارند در دنیای غرب به صنعت و فناوری تقدیم شده است.

وی به مودت و محبت به عنوان اصول محوری تشکیل خانواده سالم در اسلام اشاره و ابراز کرد: اگر دوستی عاقلانه میان همسران شکل بگیرد و در هنگام مشکلات از یکدیگر به صورت مهربانانه گذشت کنند آنگاه بسیاری از معضلات مربوط به خانواده هم حل خواهد شد و بنیان خانواده هم محکم‌تر می‌شود.

آیت‌الله جوادی آملی با تاکید بر اینکه نباید منتظر فرهنگ وارداتی غرب در زمینه زنان و خانواده باشیم گفت: ملت ایران با تأسی به دستورات اسلامی و با اتکا به فرهنگ اهل بیت(ع) آقایی را به دست آورده‌اند و نماد آن هم زمانی است که با عراق قطعنامه صلح امضا کردیم و پس از آن حتی یک گلوله به سمت این کشور در زمان جنگ خلیج فارس شلیک نکردیم.


اگه دمو یا لینک دانلود خراب بود یا هر مشکلی تو این پست بود از پایین به ما اطلاع دهید
فقط کافیست کد امنیتی زیر رو وارد کنید و بعد روی گزینه گزارش خرابی لینک کلیک کنید تا خرابی برای ما ارسال شود