close
متخصص ارتودنسی
رسانه برتر حجاب و عفاف
بازدید : 6| تاریخ : سه شنبه 12 آبان 1394| نویسنده : مهدی شجاعی | موضوع : زنان موفق ,


معدنی پور، گروه اصلی مخاطبان برنامه‌های شهرداری در سال جاری را دختران ۱۸ تا ۲۸ ساله که در سن ازدواج قرار دارند، زوج های جوان با کمتر از ۳ سال زندگی مشترک ، بانوان خانه دار ، بانوان نخبه ، ایثارگر و موفق ، بانوان نیازمند و اعضای خانه های تسنیم ، کودکان تا ۴ سال و بانوان شاغل شهرداری تهران معرفی کرد.

وی تصریح کرد: زن در بنیان خانواده نقش اصلی را دارد و در این راستا نقش مادری و همسری از جایگاه ویژه ای برخوردار است. به نحوی که در برنامه های سال جاری، آموزش مهارت‌های پیش از ازدواج با هدف افزایش آگاهی و دانش دختران در زمینه مهارت‌های زندگی دنبال می شود.

فرزندآوری و فرزندپروری دنبال می شود

به گفته معدنی پور استحکام و پایداری خانواده نیازمند افزایش مهارت های زوجین است و شهرداری نیز در این راستا با هدف بستر سازی و معرفی الگو در زمینه ازدواج صحیح و تقویت خانواده سالم و با کرامت، به دنبال ارتقاء نگرش ها و گرایش ها در روابط همسری و خانوادگی است.

مدیرکل اموربانوان شهرداری تهران افزود: در کنار مسائلی همچون نحوه رفتار صحیح با والدین و خانواده همسر پرداختن به موضوعاتی مانند فرزندآوری و فرزند پروری نیز از ماموریت ها در قالب بحث تحکیم بنیان خانواده دنبال می شود چرا که دنیای امروز به واسطه پیشرفت تکنولوژی بر فاصله نسل ها تاثیر گذاشته است. اگر در قدیم این فاصله ۳۰ ساله بود امروز به سه سال رسیده است پس برای اینکه شکاف والدین و فرزندان زیاد نشود باید والدین تحت آموزش قرار گیرند.

وی ارائه و ترویج الگوهای مناسب برای زنان جامعه شهر تهران را از ماموریت های امسال در حوزه اعتلاء بنیان خانواده عنوان و در این باره اظهار کرد: نباید از بانوان خانه دار فارغ شویم و باید برای خانواده های زن سرپرست خانوار برنامه داشته باشیم چرا که مدیریت اوقات فراغت در خانواده را در شهر تهران بر عهده داریم.

معرفی الگوهای معاصر زن موفق در شهر تهران

معدنی پور با تاکید بر اینکه باید در حوزه اشتغال زنان و حضور اجتماعی آنها تناسبی برقرار باشد، گفت: داشتن خانواده موفق نیازمند داشتن الگوی مناسب است و در حوزه مدیریت امور بانوان شهر تهران باید بانوان نخبه ، موفق و ایثارگر را به عنوان الگوی معاصر معرفی کنیم و امکان بهره گیری از تجربیات آنها را برای سایر بانوان شهروند مهیا کنیم.

مدیرکل اموربانوان شهرداری تهران همچنین به وضعیت تغییر نگرش‌ها و ارزش‌ها در جوامع رو به پیشرفت اشاره و خاطرنشان کرد: اجرای برنامه های ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی با تاکید بر فرهنگ حجاب و عفاف در دستور کار است تا با تکیه بر آموزه های دینی و فرهنگ ملی تغییرات کنونی در عرصه جامعه را مدیریت کنیم.

بر اساس گزارش سایت شهرداری تهران، معدنی پور توجه به زنان نیازمند، معلولان، کودکان و سالمندان را از اولویت‌های برنامه امور بانوان در شهر تهران خواند و اعلام کرد: کودکان از ۰ تا ۴ سال به طور کامل در اختیار خانواده هستند. از این رو به پرورش کودک از طریق نهاد مهدکودک و حضور اجتماعی کودکان از طریق پدر و مادر در سال جاری توجه می کنیم.اگه دمو یا لینک دانلود خراب بود یا هر مشکلی تو این پست بود از پایین به ما اطلاع دهید
فقط کافیست کد امنیتی زیر رو وارد کنید و بعد روی گزینه گزارش خرابی لینک کلیک کنید تا خرابی برای ما ارسال شود