close
متخصص ارتودنسی
رسانه برتر حجاب و عفاف
بازدید : 1| تاریخ : سه شنبه 12 آبان 1394| نویسنده : مهدی شجاعی | موضوع : ورزش و حجاب ,


فریده شجاعی-نایب رئیس فدراسیون در امور بانوان گفت: به دنبال تلاشهای فدراسیون فوتبال، کمیته بانوان و همچنین شرکت در جلسات مختلف به منظور دفاع از حضور بانوان با حجاب اسلامی در مسابقات بین المللی، خوشبختانه هیات رئیسه فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) با حجاب بانوان در رقابتهای بین المللی موافقت کرد.
وی در ادامه بیان کرد: البته در این راستا حمایت و مساعدت های کشورهای اسلامی به ویژه کشور اردن را برای دفاع از حجاب بانوان داشتیم که نایب رئیس اردنی فیفا نیز کمک های فراوانی را برای رفع ممنوعیت حجاب بانوان کرده اند.
وی در ادامه بیان کرد: همچنین مذاکره و جلساتی که رئیس، دبیر کل، نایب رئیس و رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال ایران با سپ بلاتر در زمان حضورش در ایران داشتند، باعث شد تا نگاه فدراسیون جهانی فوتبال به این موضوع مثبت شود.
رئیس کمیته بانوان در پایان خاطرنشان کرد: در نهایت در اول مارچ ۲۰۱۴طی جلسه ای که هیات رئیسه فیفا در زورریخ برگزار کرد، حضور بانوان با حجاب اسلامی تصویب شد. در واقع در ماده ۴ اساسنامه فیفا آمده است که ظاهر ورزشی ورزشکار نباید تغییر کند، کاور سر، هم رنگ پیراهن باشد و لباس به مقنعه وصل نباشد که خوشبختانه تمامی این شرایط توسط ایران رعایت می شود. خوشحالم که تلاشهای مستمر مجموعه فدراسیون فوتبال ایران به منظور حضور بانوان با حجاب اسلامی در عرصه های بین المللی جواب داد و دیگر، بانوان کشورهای اسلامی برای حضورشان با پوشش اسلامی دغدغه ای ندارند.
منبع : رفع ممنوعیت حجاب در فوتبال | حجاب برتر 

اگه دمو یا لینک دانلود خراب بود یا هر مشکلی تو این پست بود از پایین به ما اطلاع دهید
فقط کافیست کد امنیتی زیر رو وارد کنید و بعد روی گزینه گزارش خرابی لینک کلیک کنید تا خرابی برای ما ارسال شود